Salakanyagok felhalmozódása
Az egészséges életmód alapja az hogy szervezetünk ne legyen lúgós az embereknek a nagy része savas szervezettel rendelkezik sajnos. Itt próbálok segíteni, hogy valamelyest tudjatok méregteleníteni. Ugye a szervezetünkben lerakódott salakanyagok eltávolításával segítjük ellenállóképességünket, szervezetünk méregkiválasztását, javítjuk állóképességünket, szerveztünk ezáltal megkönnyebbül. Születésünkkor szervezetünk 70%-át víz teszi ki, a maradékot pedig nyomelemek és ásványi anyagok adják. Életünk során táplálkozással és életmódunkkal mindegyik összetevő aránya nagy mértékben csökken, és megjelennek a salakanyagok, valamint a testnedvek nagy része is salakanyaggal telítetté válik.
A táplálékból ugyanis szervezetünkbe különböző savak maradnak vissza: a túl sok hús fogyasztása következtében húgysav, a sertéshús, egyes sajtok fogyasztása következtében kén- és salétromsav, a feketekávéból és a fekete teából csersav, az édességekből ecetsav keletkezik, de például a stressz, félelem és bosszúság hatására sósav termelődik, a túlzott fizikai megterhelés pedig tejsavat termel a szervezetben. Szintén savtermelődést eredményez a zaj és például a csalódás is.
Hogy szervezetünket e sok sav ne marja szét, ezeket semlegesíteni kell, aminek eredményeképpen az ásványi anyagokkal és nyomelemekkel össszekapcsolódva sók keletkeznek. E sókat és egyéb méreganyagokat nevezzük salakanyagoknak. A savaknak a szervezetben való felhalmozódása lehet az oka a szívinfarjtusnak, szélütésnek, migrénnek, izomgörcsnek, reumatikus fájdalmakat, a hllás romlásának, fejfájásnak.
Normál esetben a salakanyagok a kiválasztó szervek, azaz a vesék segítségével, valamint a beleken és a bőrön keresztül eltávoznak szervezetünkből. Ha azonban a mértéktelen étkezés következtében nagy mennyiségű sav és méreganyag keletkezik, de a túl kevés folyadékfogyasztás miatt is olyan nagy mértékű lehet a méreganyagkoncentráció, hogy ezek nem tudnak kiürülni, hanem lerakódnak a szerveztben. Mivel a kezek, lábak, a térdek, a boka, a nyak, és a váll környékén a hőmérséklet valamivel alacsonyabb, először itt rakódnak le a salakanyagok.
A lerakódások a zsírszövetekben, majd a kötőszövetekben és végül az izomzatban történnek. Ha ezek a "raktárak" megtelnek, következnek a csuklók, a vesék, a húgyhúlyag és az epehólyag, majd a különböző szervek, legvégül a szív és az agy.
A savak a nyomelemekkel és ásványi anyagokkal összekapcsolódva alkotnak sókat. E nyomelemek és ásványi anyagok legnagyobb lelőhelye a hajtő. Ha ez kimerül, akkor a haj kihullik. Több között ezért van, hogy a férfiak nagy része 30 éves kora körül már erősen kopaszodik. A nők jobb helyzetben vannak a férfiaknál, mert náluk a havivérzéssel rengeteg salakanyag el tud tavozni a szervezetből. Ha mégis oly nagy mértékű a savképződés a nőknél, amit a nyirokrendszer és a vér már nem bír semlegesíteni, akkor itt is sók keletkeznek, amik elsősorban a nők combján, csípőjén és felkarján rakódnak le, aminek következtében kialakul a narancsbőr.
Megállapítható, hogy a férfiaknak a hajhullásnak, a nőknél pedig a cellulitisz kialakulásának ugyanaz az oka: a szervezetből kiürülnek az ásványi anyagok. Jogos a következtetés, hogy az ásványi anyagok visszapótlásával a férfiak haja újból képes kinőni, a nőknél pedig legalábbis csökkenhet a narancsbőr jelensége.
Be kell segíteni a szervezetnek a kiválasztásában is. A bőrön keresztül is igen sok salakanyag el tud távozni, főleg ha lúgos kémhatásúvá tesszük a bőrt például lúgos fürdősót tartalmazó lábfürdők, kézfürdők vagy kádfürdők segítségével. E fürdők pH-értéke legalább 8,5 vagy 9 legyen. Érdemes megjegyezni, hogy a magzatvíz pH-értéke is 8,5. A legnagyobb ásványianyag-raktárak, azaz a bőr, a haj, vérdeények, körmök, inak és porcogók kémhatása is savas: pH-értékük 8,1. A vér pH-értéke majdnem semleges: 7,35, a sejteké viszont enyhén savas: 6,9.
Hatásos lehet a sós zokni vagy a sós kesztyű alkalmazása is éjszakánként. A sós zoknihoz fél liter meleg vízbe fél teáskanál lúgos fürdősót teszünk, jól feloldjuk, majd belenyomkodunk egy pár vastag pamut zoknit. Ha jól átnedvesedett, kicsavarjuk és felhúzzuk a lábankra. Erre felhúzunk még egy pár vastag száraz zokni, és már mehetünk is az ágyba.
Mindezek alapján egyértelmű, hogy a salakanyagoktól meg kell szabadulni. Van egy három lépésből álló a hatásos salaktalanító kúra: 1. A salakanyagok feloldása bőséges vízfogyaztással. 2. A savak semlegesítése ásványi anyagok pótlásával, hogy a szervezet ne saját tartalékait élje fel. 3. A salakanyagok szervezetéből való eltávozásának segítése lúgos testápolással, azaz lúgos kémhatású fürdőkkel, testápoló szerekkel.
A salaktalanítással szervezetünk megtisztul, méregtelenítve lesz, növekszik a rugalmassága, felgyorsul a cirkuláció, emelkedik az energiaszint, az életkor meghosszabodik, valamint szebbé válik. A salaktalanítás nem rövid folyamat, általában a salaktalanítás nélkül eltelt idő kb. 10%-át kell ráfordítani, hogy eredmény mutatkozzon.
Az úgynevezett civilizációs betegségek a következő séma szerint alakulnak ki. A hibák már a szájban megkezdődnek au elégtelen rágással. Csak bekapkodjuk az ételt ahelyett, hogy alapos előzetes emésztésre hagynánk időt a szájban. Ezt követi a túlzottan megterhelt gyomor a nagy evések következtében, így nem tökéletes az emésztés sem a gyomorban, sem a belekben. Ennek hatására szerves és szervetlen saavak keletkeznek, amiket a szervezet semlegesíteni igyekszik az ásványianyag-készletek teljes kimerítésével.
A mozgásszegény életmód és a mindig megterhelt gyomor következtében gyakori a székredés. A hibás anyagcsere-folyamatok során savas anyagok választódnak ki a bőrőn, ami táptalaja a bőrgombák, lábgombák, körömgombáknak. Hatásukra méreganyagokra termelődnek: acetaldehid, aflatoxin, amelyek az idegeket károsítják. Többek között ennek is van szerepe az agresszivitás, a hiperaktivitás, a passzivitás, és a depresszió kialakulásában.
Sok civilizációs betegség a savak hatására vezethető vissza, így a különböző allergiák, a reuma, a köszvény, a csontritkulás, fogszuvasodás, szívinfarktus, szélütés, magas koleszterszint, magas vérnyomás. Látjuk tehát, hogy a méregtelenítés 1. lépése elsősorban az, hogy az ásványi anyagokat, nyomelemeket pótoljak.